środa, 23 grudnia 2015 | By: Annie

"Morderstwo w Boże Narodzenie" - Agata Christie

                 Dłuższa przerwa sprawiła, że zatęskniłam za światem Agaty Christie i z ogromną przyjemnością zanurzyłam ponownie nos w świecie intryg, wielkich rezydencji oraz namiętności skrywanych pod maską angielskiego opanowania. Tym razem Herkules Poirot musi rozwikłać zagadkę morderstwa popełnionego w Wigilię, a podejrzany jest niemal każdy członek tej dziwacznej rodziny. Nie chcę za dużo zdradzić... Nie umiem jakoś pisać o książkach Agaty – je po prostu trzeba czytać, co też gorąco polecam Wam uczynić. Cieszę się, że sięgnęłam po ten akurat kryminał w okresie świątecznym – fajny klimacik czuć, choć to tylko taki dodatkowy bonus czytelniczy, gdyż Agata jak zwykle nie zawiodła - rozwiązanie zagadki powaliło mnie, dosłownie. A może Wam uda się wytypować mordercę...? Ja chyba już nawet nie muszę pisać, że znowu spudłowałam. ;)


A przy okazji bardzo chciałabym Was ostrzec przed tym oto gniotkiem:Naprawdę, nie wiem po co wydaje się takie pozycje, czy nikt tego w wydawnictwie nie czyta!? Wstyd... Niby ładne wydanie, piękne zdjęcia, ale tak źle napisanej książki to ja dawno nie widziałam – jakby żywcem skopiowanej z Wikipedii, żadnego logicznego ciągu w tym tekście, język jak z google translate. Jednym słowem - bełkot, koszmar i wyciąganie od ludzi pieniędzy - nazwijmy to po imieniu - bo książka ta jest bardzo droga. Przeczytałam kilkanaście stron i z radoscią odniosłam z powrotem do biblioteki.

4 komentarzy:

Tirindeth pisze...

Niestety twórczość Christie do mnie nie przemawia :(

Unknown pisze...

słyszałam już o tej książce, jednak nie miałam ochoty na zapoznanie się z twórczością autorki. Może ten tytuł jest idealny by właśnie teraz nadrobić ;)

Wesołych Świąt! ;)
http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

Annie pisze...

Tina - Wesołych :) jak najbardziej ten tytuł jest dobry na początek znajomosci z Christie - polecam też "i nie było już nikogo" :)

Tirindeth - :(((

Unknown pisze...

A ja spamuję i serdecznie zapraszam Cię do akcji "Wędrująca książka", którą organizuję. Więcej szczegółów w linku: http://www.recenzjapisanaemocjami.pl/2015/12/wedrujaca-ksiazka.html

Serdecznie pozdrawiam i życzę cudownych świąt!!

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...