piątek, 6 grudnia 2019 | By: Annie

"Szczęście przy kominku" - Gabriela Gargaś

                   Wraz z nadejściem grudnia łakomie rzuciłam się na świąteczne lektury, a tegoroczny wybór nowości wydawniczych przyprawił mnie niemal o zawroty głowy. "Szczęście przy kominku" wyłowiłam tak trochę na chybił-trafił z morza innych bożonarodzeniowych pozycji, a do sięgnięcia skusiła mnie głównie obietnica odwiedzin w przytulnym antykwariacie, gdzie nad kubkiem kawy krzyżują się ścieżki bohaterów. W zasadzie z tej książki najlepszy jest chyba właśnie opis na okładce, bo powiem szczerze, że tak nijakiej i bezpłciowej powieści to ja dawno nie czytałam... Postaci są totalnie papierowe i płaskie, przez co co chwila myliły mi się ich imiona, a historia jest niesamowicie wręcz kiczowata i przewidywalna. Autorka dodatkowo okrasiła to wszystko solidną dawką patetycznych pseudomądrości - takie typowe, nic nie wnoszące pitu pitu do natychmiastowego zapomnienia. Świątecznego klimatu nie poczułam, a co gorsza, książka jest zwyczajnie nudna i kiepsko napisana. W zasadzie szkoda mi smarować jeszcze coś więcej w tym temacie. Jestem zdecydowanie na nie. Rozczarowanie.

4 komentarzy:

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

Szkoda, że książka tak Cię rozczarowała. Bardzo lubię twórczość Gargaś, ale jej świąteczne powieści zbierają dość różne opinie - ja jeszcze ich nie czytałam.

ClaudiaMorningstar pisze...

Nie znam twórczości tej autorki

Justine pisze...

Nie znam książek tej autorki, ale po twojej opinii raczej już z nich zrezygnuję. Jeśli masz ochotę, to zapraszam do mnie, gdzie powróciłam ze swoją książką: https://forenovel.blogspot.com/

Annie pisze...

Sylwia - to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, więc nie mam porównania... Myślę, że kiedyś dam jej jeszcze jedną szansę. :)

ClaudiaMorningstar - to było moje pierwsze spotkanie, nie wiem w sumie czy ta książka jest reprezentatywna dla całej twórczości autorki :)

Justine - dzięki, zaraz wpadnę :) nie wiem, może nie warto tak od razu skreślać autorki? Może inne jej książki są lepsze?

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...