niedziela, 13 sierpnia 2017 | By: Annie

"Dziewczyna z Brooklynu" - Guillaume Musso

                       Musso – mój stary znajomy, papierowy partner, z którym od wielu lat łączy mnie burzliwy związek literacko-emocjonalny. Kochamy się, a potem kłócimy i  rozchodzimy, by jednak zawsze koniec końców odnaleźć się gdzieś między księgarnianymi regałami. Jedno przelotne spojrzenie, muśnięcie ręką i znów wpadam w jego sidła – daję nam kolejną szansę, bo jedno jest pewne – na pewno będzie ciekawie i niebanalnie. Wiem, że godziny w jego towarzystwie miną błyskawicznie, wiem również, że porwie mnie w nowojorsko-paryski świat intryg i wciągających zagadek. Owszem, zdarzyło się, że zostawił mnie z literackim kacem i myślą ‘nigdy więcej’, ale jednak nie tym razem – jego najnowsza powieść, „Dziewczyna z Brooklynu”, podobała mi się. I choć może nie jest to najlepsza czy najbardziej wciągająca książka jego pióra, to spędziłam w jej towarzystwie bardzo przyjemne popołudnie. Musso tym razem napisał pozycję poważniejszą i trochę nie w swoim stylu, bo bez wątku realizmu magicznego. To thriller. Co prawda porównując go do smaczków z tego gatunku, które ostatnio maniakalnie połykam jeden za drugim, to raczej szału nie ma – szczególnie jeśli chodzi o wyjaśnienie intrygi. Ale to wciąż Musso. A bez niego nie zaliczam wakacji. ;) 

6 komentarzy:

Małgorzata S. pisze...

Uwielbiam Musso, a ta książka już czeka na półce :)

Tirindeth pisze...

Nie znam książek Musso. Czy ten tytuł będzie dobry na początek znajomości z tym autorem?

Księgozbiór Kasiny pisze...

Jeszcze nic nie czytałam Musso, więc muszę nadrobić zaległości!

Annie pisze...

Małgorzata S. - w takim razie miłego czytania życzę :))) szkoda, że książki Musso tak szybko się połyka, a potem cały rok trzeba czekać na nową... ;)

Annie pisze...

Tirindeth - sięgnij koniecznie po Musso!!! jestem pewna, ze Ci się spodoba - zacznij od "Potem" lub "Telefon od anioła". "Dziewczyna z Brooklynu" jest super, ale zupełnie nie oddaje stylu autora - czyli realizmu magicznego połączonego z thrillerem :)

Księgozbiór Kasiny - czytaj, czytaj :) warto! książki Musso to lektura idealna na wakacje. Wyżej napisałam tytuły od których warto zacząć znajomość z tym autorem :)

Pani Pisarka pisze...

Ta pozycja jeszcze przede mną, ale czytałam kilka innych książek autora i bardzo lubię jego styl pisania :)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...