środa, 22 lipca 2015 | By: Annie

"Chłopcy" - Andrzej Saramonowicz

                  Ujął mnie sposób w jaki opowiedziana jest ta historia – szczerze, prosto z mostu, bez owijania w bawełnę. Do sedna i całkowicie niepoprawnie politycznie. Jest pikantnie, czasami wulgarnie, ale też prześmiesznie i zabawnie. Nie każdemu pewnie będzie odpowiadało takie poczucie humoru - bezpruderyjność, niekiedy ocieranie się o granice dobrego smaku. Ja bawiłam się doskonale! W sumie nie spodziewałam się, że spędzę z tą książką aż tak miłą niedzielę, bo przyznam, że filmy „Lejdis” i „Testosteron” nieszczególnie mi się podobały. A tu bardzo pozytywne zaskoczenie. Neurochirurg po rozwodzie i jego jedenastoletni syn – spojrzenie na świat i kobiety z męskiej perspektywy – to temat przewodni powieści. Doskonałe dialogi, ciekawe spostrzeżenia i obserwacje o mężczyznach – do bólu prawdziwe i nieugładzone. Pod warstwą humoru i dowcipu skrywa się tu także mądra powieść z przesłaniem – i właśnie w tym tkwi siła tej książki – napisanej przystępnie, absolutnie dla każdego, a jednocześnie, za pomocą żartów i komicznych scenek, przemycającej bardzo życiową historię, która skłania do przemyśleń. Lektura bardzo na plus.

2 komentarzy:

Scathach pisze...

Czytałam o niej fantastyczne opinie i jak dotąd mój apetyt tylko wzrasta...:) Powoli robi się wilczy! Nie ułatwiasz mi...:P

Fatalne Skutki Lektur pisze...

Słuchałam wywiadu z Saramonowiczem, gdzie mówił, że początkowo miał być to scenariusz, ale wyewoluował w książkę. Jak widzę in plus :)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...