wtorek, 2 czerwca 2015 | By: Annie

"Ponieważ Cię kocham" - Guillaume Musso

                  Nie mogę już patrzeć na naukę, więc w międzyczasie, żeby nieco przewietrzyć umysł, zamieszczam kolejną zaległą notkę. „Potem”, „Telefon od anioła”, „Jutro”, „Papierowa dziewczyna” „7 lat później” - te książki Guillaume'a Musso już za mną, wszystkie z bardzo pozytywnymi wrażeniami. Jednak tym razem chyba zbyt szybko sięgnęłam po kolejną pozycję tego pana – po raz pierwszy jego powieść nie wciągnęła mnie bez reszty i nie zachwyciła bezkrytycznie. Czytałam ją kilka dni, co mówi samo za siebie – dotychczas wszystkie jego książki pochłaniałam w jeden dzień - na jednym oddechu i z wypiekami na twarzy. Bo to, co zachwyca i oczarowuje przy pierwszym, drugim i trzecim spotkaniu, niekoniecznie wciąż rzuca na kolana przy 6 przeczytanej książce... Boję się, że dla mnie magia prozy Musso nieco się już wyczerpała i wypaliła, choć oczywiście nie skreślam jego nazwiska i mam nadzieję, że brak zachwytu lekturą „Ponieważ Cię kocham” to wynik po prostu słabszej formy pisarza, a nie mojego znudzenia jego stylem. Jak dla mnie to na razie zdecydowanie najsłabsza powieść autora. Latem zamierzam jednak powrócić do tej znajomości – bo co to za wakacyjny stosik bez chociaż jednej książki Musso? ;)

4 komentarzy:

Chabrowa pisze...

Ostatnio przeczytałam ,,Będziesz tam" i zostałam zaczarowana. Muszę zrobić sobie przerwę pomiędzy kolejnymi tego autora, żeby mi się nie znudził :)
Moje-ukochane-czytadelka

Agata Kądziołka pisze...

To taki mój wakacyjny stosik, bo na nim nie ma żadnej książki Musso :) ale ale po tej recenzji to zmienię :)

Marie Bell pisze...

Uwielbiam Musso i jego styl. Do tej pory przeczytałam wszystkie jego ksiazki i żaluje, że wydawnictwo zwleka z wydaniem kolejnej.

Annie pisze...

Chabrowa - "Będziesz tam" wciąż przede mną, może zaserwuję je sobie na następne spotkanie..? :D

Agata - to proponuję zacznij np. od "Potem". Albo od "Telefonu od anioła" :)

Marie Bell - też czekam na "Central Park"! a w zapowiedziach Albatrosa nic nie ma :(((

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...