sobota, 6 września 2014 | By: Annie

"Kobiety z Czerwonych Bagien" - Grażyna Jeromin-Gałuszka

                   Piękna opowieść o kobietach – o kobiecej sile, przyjaźni, niezłomności i nierozrywalnej więzi. I godzeniu się z losem – przyjmowaniu na klatę przeciwności – one nas kształtują, także są częścią życia. Na wszystko jest w życiu pora, co ma być to będzie, nie ma sensu zamartwiać się na zapas tym, na co i tak nie mamy wpływu... 'Co ma się zdarzyć, to się zdarzy...' Kobieca siła i odwaga w obliczu sytuacji kryzysowych, ale jednocześnie ogromna pokora wobec losu – takie właśnie jesteśmy i taka tematyka przemawia do mnie mocno... Ta książka to samo życie, z jego wzlotami i upadkami, chwilami dobrymi i złymi, ubrane w losy kilku pokoleń kobiet z jednej rodziny, które mieszkają w domu na odludziu – tytułowych Czerwonych Bagnach. Począwszy od wojny, aż do współczesnych czasów śledzimy perypetie grupy nietuzinkowych kobiet, a gdzieś w tle przewijają się mężczyźni ich życia – każda odnajduje swojego 'antychrysta', ale niekoniecznie szczęście w miłości...

                    Grażyna Jeromin-Gałuszka ma nie tylko świetne pióro, ale także, co wyróżnia ja spośród wielu innych polskich autorek literatury kobiecej, jest rewelacyjna w kreowaniu wyrazistych, różnorodnych, charakternych i zwyczajnie dających się lubić bohaterek – przesympatycznych w swoich sprzeczkach i perypetiach. Jej książki przywodzą mi na myśl niezapomniane „Gotowe na wszystko” i postacie Gaby, Lynette, Bree, Susan... Lubię styl jakim pisze, ale uwielbiam bohaterki z jej powieści – są jak najprawdziwsze osoby, dawno niewidziane przyjaciółki - to właśnie za ich sprawą wciąż chcę się sięgać po kolejne książki pisarki... „Kobiety z Czerwonych Bagien” to bardzo dobra literatura kobieca – warto sięgnąć, polecam.

3 komentarzy:

toska82 pisze...

Z chęcią ją poznam, lubię takie historie!

Meg Sheti pisze...

Nie przepadam za literaturą kobiecą :(

Kaś pisze...

Ostatnio chętnie sięgam po takie dobre powieści o kobietach i dla kobiet - dają namiastkę tych niezwykłych relacji, które kiedyś były udziałem większości przedstawicielek naszej płci. Cieszę się, że coraz więcej dobrych autorek decyduje się na pisanie o kobietach w sposób wyrazisty. Na pewno sięgnę po tę książkę.

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...