niedziela, 28 września 2014 | By: Annie

"Dziewczyna w lustrze" - Cecelia Ahern

                    Wieczorna kąpiel z pianką upłynęła mi w miłym towarzystwie dwóch opowiadań Cecelii Ahern. Połknęłam na raz. To moje trzecie spotkanie z tą niezwykle popularną irlandzką autorką – czytałam już „P.S. Kocham Cię” oraz „Podarunek” - wspomnienia z tych lektur mam jak najbardziej pozytywne. Dwa krótkie opowiadania – uważam, iż nie ma sensu ich streszczać – w każdym z nich znajdziemy realizm magiczny, a także porcję wzruszenia i zaskoczenia. Pierwsze oceniam bardzo pozytywnie, drugie nieco mniej. Ciekawy smaczek, co prawda w wykonaniu Cecelii Ahern bardziej podobały mi się jej powieści, ale ja w ogóle niezbyt gustuję w opowiadaniach – zawsze wolę solidną, kilkusetstronicową porcję prozy. „Dziewczyna w lustrze” to dobra rozrywka, jeden soczysty kęs sympatycznej, lekkiej, ale też niegłupiej lektury.

8 komentarzy:

Magdalena Wasilewska pisze...

Polubiłam książki Ahern : )

J. pisze...

Jestem w trakcie czytania pierwszej książki tej Autorki i jak na razie, to całkiem mi się jej styl podoba :). Pewnie się kiedyś na jeszcze jakąś inną skuszę. Ale szczerze - raczej nie na tą, bo niezbyt lubię krótsze opowiadania czytać. Ale okładka robi piorunujące wrażenie ;).

Annie pisze...

J. - prawda? piękna okładka ;)

Zjadam Skarpety pisze...

Mam za sobą kilka książek tej autorki i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że bardzo lubię jej twórczość, ma w sobie coś pociągającego. :)

Aneta Wojtiuk pisze...

O, mam podobne odczucia. Wolę ją w wydaniu powieściowym, ale i opowiadania idą jej całkiem nieźle. Tytułowe zdecydowanie najlepsze! :)

AGNIESZKA DORSZ pisze...

Opowiadania lubię, choć także wolę grubsza lekturę. Okładka śliczna, to trzeba przyznać.

Tirindeth pisze...

Nie lubię opowiadań, ale dla Ahern mogę zrobić wyjątek :)

pas pisze...

Lubię Ahern, ale na opowiadania raczej się nie skuszę. ;) Za to mam w planach "Pamiętnik z przyszłości" :)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...