środa, 12 lutego 2014 | By: Annie

"Między nami" - Chris Cleave

            Jeśli szukacie powieści ważnej, poruszającej i zwyczajnie mądrej, a jednocześnie napisanej prostym i bardzo przystępnym językiem – ta lektura będzie dobrym wyborem. Mnie osobiście dotknęła i zachwyciła...  Pod okładką książki skrywa się historia dwóch kobiet – jedna z nich to uciekinierka z Nigerii, druga to odnosząca sukcesy londyńska dziennikarka. Kilka lat wcześniej ich ścieżki splotły się na pewnej nigeryjskiej plaży. Po kilku latach los ponownie zetknie je w Londynie...

              Duża dawka emocji, wciągająca, nietuzinkowa historia – myślę, że zadowoli nawet najwybredniejszych czytelników. Oryginalny, świeży i niepowtarzalny styl – czuć jego autentyzm, prawdziwość - jakby bohaterki opuściły karty powieści i stanęły tuż obok nas... Mimo, że minęło już sporo czasu od kiedy przeczytałam tę powieść, wciąż wracam do niej myślami – to jedna z takich pozycji, którą zapamiętuje się, jeśli nie na całe życie, to na długie lata. Poruszająca i zachwycająca. Rewelacja. Naprawdę dziwię się, że ta historia przeszła jakby niezauważona, bez echa. Przystępna literatura obyczajowa, smaczek z najwyższej światowej półki. Czytajcie, warto!

4 komentarzy:

Tirindeth pisze...

W życiu nie zwróciłabym na en tytuł uwagi - okładka jest nijaka. Ale skoro mówisz, że lektura jest dobra, to może się skuszę :)

Jędrzej J pisze...

Twoja opinia jest tak krótka, ale zachęca i to bardzo. :) Mam teraz ogromną ochotę, żeby zapoznać się z tą pozycją. :)

Linka pisze...

Chętnie przeczytam. Z opisu przypomina mi trochę książki Lesley Lokko. :)

Marta Sakowska pisze...

Skusiła mnie Twoja recenzja i zabieram się za czytanie:)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...