czwartek, 9 stycznia 2014 | By: Annie

"Pięć małych świnek" - Agata Christie

             Koniec wolnego, powrót na uczelnię – ponownie zanurzam się w wir zaliczeń, kolokwiów, egzaminów. Minęły błyskawicznie te świąteczne dni wypełnione po brzegi książkami, pysznym jedzeniem, spokojnymi porankami w rodzinnym gronie – teraz pora stawić czoła sesji. ;) Na otarcie łez i pocieszenie w ostatni dzień wolnego zaserwowałam sobie wspaniały kryminał Agaty Christie, co jak zwykle okazało się niesamowitą przyjemnością oraz inteligentną rozrywką w najczystszej formie. Tym razem przed Herkulesem Poirot stoi nie lada wyzwanie – ma udowodnić, że skazana kilkanaście lat wcześniej za zabójstwo kobieta była jednak niewinna... Połknęłam tę powieść błyskawicznie – z każdą kolejną przeczytaną książką Agaty Christie coraz bardziej doceniam jej niesamowitą wyobraźnię, a i mój apetyt na kolejne kryminały jej autorstwa rośnie...  

             Jak zwykle typowałam mordercę i już prawie miałam nadzieję, już, już byłam pewna, że wreszcie udało mi się odgadnąć kto zabił... i jak zwykle to bywa na ostatnich stronach okazało się, że jednak nie dorównuję geniuszem Herkulesowi. ;) Ale byłam blisko... Może następnym razem. Coś czuję, że literacko ten rok upłynie mi mocno pod znakiem kryminałów Agaty Christie – dużo smakowitych kąsków przede mną...

8 komentarzy:

Magdalena Wasilewska pisze...

Widziałam ekranizację, ale bardzo chcę również przeczytać : )
Pozdrawiam : >

Linka pisze...

Herkules jest dobry nawet na zakończenie świąt. ;) Chyba czytałam ten tytuł, pamiętam go jak przez mgłę, ale nie przypominam sobie, żeby któryś kryminał Christie, na dodatek z Poirotem, mnie zawiódł. ;)

Klaudia pisze...

Agata Christie zawsze na tak <3

Ensorcelee Mija pisze...

Aż mi wstyd, że nigdy nie przeczytałam żadnej jej książki, chociaż lubię kryminały :( W tym roku muszę to nadrobić! :) Polecasz coś na początek?

Anonimowy pisze...

Ja polecam A.B.C.

Annie pisze...

Ensorcelee Mija - koniecznie nadrób:) na pierwsze spotkanie polecam "I nie było już nikogo", "A.B.C.", "Pierwsze, drugie zapnij mi obuwie" :)

Ensorcelee Mija pisze...

Dzięki za pomoc, już zapisuję :)

Kicikici Bana pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...