wtorek, 31 grudnia 2013 | By: Annie

"Wołanie kukułki" - Robert Galbraith (J.K. Rowling)

              Rok zamykam „Wołaniem kukułki” - najnowszą powieścią J.K. Rowling, która wzbudza ostatnio niesamowite zainteresowanie i atakuje dosłownie ze wszystkich półek w księgarniach. Powiem tak – jakby to nie była książka TEJ autorki to raczej przeszłaby niezauważona - „Wołanie kukułki” to pozycja głównie przereklamowana. Nie chcę być źle zrozumiana – to wciąż solidny i porządny kryminał, sprawnie napisany, ale nie czuję się również zachwycona. Jest zabójstwo, jest śledztwo, jest zaskakujące rozwiązanie – czyli książka posiada wszystkie te elementy, które powinien posiadać dobry kryminał - nic jednak nie wyróżnia jej z ich tłumu, na pewno nie sprawia, że książka zasługuje na aż takie zachwyty i nachalną reklamę. Jakbym miała dokładniej sprecyzować co mi się nie spodobało to chyba zbyt mało dynamiczna akcja, a pod koniec niewspółmiernie ekspresowe wyjaśnienie zagadki – jakoś tak powoli toczy się to śledztwo, a na końcu następuje nagłe przyspieszenie i książka kończy się w zawrotnym tempie... Podsumowując – „Wołanie kukułki” to solidny kryminał, dobra rozrywka, ale bez rewelacji, które zasługiwałyby na aż taką popularność – nazwisko robi swoje, co nie znaczy, że nie warto po tę pozycję sięgnąć.

5 komentarzy:

anetapzn pisze...

Książka (a w zasadzie lektura) dopiero przede mną, ale patrząc na tą kukułkomanię i reklamę boję się, że odrobinę się rozczaruję.

zaczytanamarta pisze...

Ja bardzo chętnie przeczytam :D

Madzia:D pisze...

Również z przyjemnością przeczytam : )
Życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku, samych sukcesów i mnóstwo czasu na czytanie ; )

Jędrzej J pisze...

Ta książka podobno, kiedy jeszcze nikt nie wiedział, że jej autorką jest J. K. Rowling, nie sprzedawała się w ogóle. Więc to chyba wszystko wyjaśnia... :)

Linka pisze...

Ja skłaniam się ku przeczytaniu "Trafnego wyboru" - mam nadzieję, że rozczaruję się mniej, niż Ty tym tytułem. ;)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...