poniedziałek, 19 sierpnia 2013 | By: Annie

"Kolor bursztynu" - Hanna Cygler

          To moje drugie spotkanie z Hanną Cygler i przyznam, że tą książką pisarka przekonała mnie do siebie ostatecznie. Dawno się tak nie uśmiałam i nie ubawiłam jak z „Kolorem bursztynu” – powieścią zabawną, wciągającą i świetnie napisaną.

          Nela Lisiecka to samotna matka dwójki dzieci. Mieszka w Gdańsku, pracuje w muzeum – jest typową szarą myszką – zaniedbaną, zlęknioną, nieatrakcyjną. Jednak gdy pewnego dnia do muzeum przychodzi Szwed, którego Nela podejrzewa o zamordowanie jej ukochanego Wiktora zaczyna się dziać. :) Nela przechodzi metamorfozę i rozpoczyna śledztwo na własną rękę...

           Brzmi banalnie? Może trochę, ale to jest naprawdę dobra literatura kobieca! :) Bardzo polubiłam sposób pisania autorki – sprawny, nie ma dłużyzn, można wyłowić wiele smaczków, takich tekstów-perełek. Bohaterowie są sympatyczni, wiarygodni, wyraziści. Także poczucie humoru bardzo mi odpowiadało – nieco ironiczne, sytuacyjne – ekstra! :) Jest ciekawie, niebanalnie i jednocześnie lekko. Polecam na poprawę humoru, na odstresowanie. Doskonała, niegłupia rozrywka.

8 komentarzy:

Żaneta L. pisze...

To chyba jednak książka nie dla mnie :)

Anonimowy pisze...

Jak najbardziej!

Magda K-ska pisze...

Bardzo fajna książka, dobry kawał literatury kobiecej jak napisałaś, a mnie dodatkowo urzekł klimat przełomu wieków, brak komórek, laptopów i wszechobecnej elektroniki, takie zwykłe - niezwykłe życie.

Annie pisze...

Magda - faktycznie, taki kliamat przedinterentowy jest fajny, przypomina, że jeszcze parę lat temu nie było tych wszytskich wynalazków :)

Jędrzej J pisze...

Czyli muszę przeczytać. :) Gdzieś Ci jeden przecinek zwiał. Podpowiem, że w dwunastej linijce. :)

Modliszka pisze...

Właśnie ostatnio rozglądam się za czymś co wprawiło by mnie w dobry humor ;)

Annie pisze...

Modliszka - to Kolor bursztynu sprawdzi sie doskonale :-)

Linka pisze...

Nie wątpię, że książka jest fajna - czytałam "Tryb warunkowy" i podobał mi się. Być może jak za jakiś czas skończę tą serię, sięgnę po ten tytuł. :)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...