niedziela, 3 marca 2013 | By: Annie

"Hotel Bertram" - Agata Christie


          Uwielbiam literackie powroty do świata Agaty Christie. To autorka, której twórczość będzie mi towarzyszyła przez całe życie – planuję zebrać i przeczytać wszystkie jej książki, a że napisała ich ponad 80 to starczy mi na długo, a przynajmniej taką mam nadzieję. :)
            W „Hotelu Bertram” znalazłam wszystko to, czego oczekuję od dobrego kryminału Agaty Christie – ciekawą zagadkę, której rozwiązania nie potrafiłam odgadnąć, urok dawnej Anglii, miłość, morderstwo i znaną mi już dobrze pannę Marple.
            Za co tak polubiłam jej twórczość Królowej Kryminałów? Myślę, że nie tylko za misternie skonstruowane zagadki (mistrzostwem pozostaje dla mnie jak na razie „A.B.C” i „I nie było już nikogo”), ale również za niepowtarzalny klimat – tym razem mamy edwardiańskie wnętrza hotelu, miękkie pluszowe fotele, kamerdynerów, pokojówki oraz tajemnice skrywane przez niektórych gości... To wszystko tworzy niepodrabialny urok i nastrój. Spędziłam z tą książką naprawdę miły czas. A swoją drogą bardzo podobają mi się wydania z tej kieszonkowej serii – w sam raz do torebki, a okładki są idealnie dobrane; kuszące i intrygujące... :)

8 komentarzy:

Dzosefinn pisze...

Miałam przyjemność czytać kilka książek pani Agathy i z przyjemnością, w niedalekiej przyszłości, sięgnę po pozostałe jej powieści, w tym "Hotel Bertram". :)
Pozdrawiam!
D. :)

Magda K-ska pisze...

Uwielbiam Agathę, czytałam mnóstwo jej książek, a Hotel Bertram przygotowałam sobie na marzec:)

cyrysia pisze...

Wstyd się przyznać, ale ja jeszcze nie czytałam żadnej powieści Agaty Christie, ale obiecuje poprawę i postaram się nadrobić zaległości w tej kwestii.

Beata pisze...

Ja także jeszcze nie spotkałam się z twórczością Agaty Christie. Jednak opisy jej książek są tak intrygujące, że muszę jak najszybciej którąś z nich dorwać.

Panna swawolna pisze...

Według mnie Agaty Christie nie trzeba polecać. :) Każda jej książka jest genialna. Zdarzają się oczywiście lepsze i gorsze tytuły, ale ogólna tendencja jest lepiej niż dobra. Uwielbiam jej kryminały! :)

Linka pisze...

Tego tytułu chyba nie czytałam, muszę zacząć nadrabiać, bo uwielbiam Agathę, a jakoś ostatnio nie mam okazji jej czytać... ;)

enoug pisze...

Agata Christie bardzo znane nazwisko, jednak ja nie miałam jeszcze styczności z tą autorką. U kolejce leży Morderstwo w Orient Expresie. Twoja recenzja jest przekonująca i bardzo zachęcająca :)

K-Alinki pisze...

Książka autorki bardzo dobrze znanej i lubianej, tylko że ja nie potrafię przeczytać ani jednej jej książki. Nie odpowiada mi styl p. Agaty, nie potrafię się przełamać...

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...