piątek, 28 grudnia 2012 | By: Annie

"Kłamczuchy" - Sara Shepard


            Cofnęłam się kilka lat wstecz, do czasów podstawówkowo-gimnazjalnych, kiedy to miałam jeszcze mało nauki i co drugi dzień wędrowałam do biblioteki po świeżą porcję lektur. Zazwyczaj wybierałam tzw. literaturę młodzieżową – przeczytałam wówczas dziesiątki takich książek i bardzo żałuję, że nie zapisywałam ich tytułów. Przyznam szczerze, że do niektórych chętnie bym teraz wróciła, a za nic nie przypomnę sobie ani nazwy, ani autora. Potem nastał czas liceum, stopniowe odkrywanie „dorosłej” literatury i ogromna fascynacja tym niedostępnym dotąd światem – młodzieżówki poszły w kąt. :) Jak miło było za pomocą serii Pretty Little Liars przypomnieć sobie dlaczego jeszcze parę lat temu zaczytywałam się w tego typu powieściach. :)

             Niewielkie miasto w Stanach, pięć przyjaciółek. Jedna z nich, Alison, znika bez śladu, w tajemniczych okolicznościach. Mijają trzy lata... Przyjaźń pozostałych dziewczyn nie wytrzymała próby czasu. Jednak gdy do ich klasycznych zmartwień (w co się ubrać, jak poderwać chłopaka itd.:)) dojdą jeszcze  tajemnicze smsy od A., zawierające informacje, o których wiedziała tylko zaginiona Alison, dziewczyny będą zmuszone ponownie nawiązać kontakt...

            Łatwo, prosto i przyjemnie, pomysł jest świetny, lekko się czyta – idealna rozrywka. Z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejne części – przyznaję, zżera mnie ciekawość. :) Nie jest to mistrzostwo świata, czy ambitna lub wymagająca literatura, ale spędziłam z tą książką naprawdę miły czas. Polecam. :)

18 komentarzy:

Miłośniczka Książek pisze...

Serię znam jedynie z recenzji innych osób. Mnie póki co nie ciągnie do lektury.

Paulaaaa pisze...

Ja już mam trzy tomy za sobą, niedługo zaczynam czwarty ;) Pierwszy to tak naprawdę wstęp do całej historii, dopiero dalej zaczyna się cała akcja ;)

Trinity pisze...

Chętnie bym sięgnęła po tę serię, ale ilość tomów i to, że będę je musiała jakoś zdobywać po kolei mnie wręcz przeraża... tym bardziej, gdyby mi się przypadkiem spodobała... :)

Mai pisze...

Myślę, że kiedyś i po tę książkę sięgnę, by przekonać się o czym to wszyscy mówią. Taki młodzieżowy kryminał, prawda? Na razie połykam "Lolitę" Nabokova i parę innych książek, więc te plany muszą poczekać ;)
Pozdrawiam,
Mai

Donna pisze...

Czytałam tę część i byłam z niej bardzo zadowolona. Świetny pomysł.

versatile pisze...

Bardzo lubię tę serię, choć nie jest ona jakoś szczególnie ambitna. Właśnie jestem po lekturze 8 części :)

Annie pisze...

Paulaaa - tym bardziej nie mogę się doczekać kolejnego tomu! :)

Trinity - to prawda, tomów jest naprawdę sporo, juz się zastanawiam jak mój portfel to wytrzyma :)

Mai - dokładnie tak :)

Alicja Szerment pisze...

Uwielbiam tą serię :) Koniecznie przeczytaj pozostałe części ... ;D

NinaX pisze...

Nie mogę się doczekać aż zabiorę się a tą serię ;)

Elen pisze...

Przeczytałam już 6 tomów i mega się wciągnęłam, takie uzależnienie od PLL :D Muszę zdobyć VII część ^^

Flora pisze...

Muszę zabrać się za tą serię, lubię takie "umilacze" czasu :-)

zaczarowana pisze...

Uwielbiam całą serie i teraz czekam aż w moje łapki wpadnie dziewiąty tom;)

Sylwuch pisze...

Od dawna poluję na pierwszą część, ale moja biblioteka niestety nie posiada żadnej... Ubolewam nad tym. Nie pozostaje mi nic innego, jak zacząć oglądać serial, jednak wolałabym zapoznać się z wersją książkową PLL. ;-)

Anonimowy pisze...

http://tad.williams.prv.pl/ - po wejściu na stronę jest duży biało czerwony napis "konkurs", wystarczy kliknąć. Do wygrania wiele nagród książkowych :) Zapraszam!

Ruda pisze...

czeka na półeczce cała dotychczas wydana seria... :) już niedługo i ja przypomnę sobie czasy liceum :)

Magda pisze...

oj poczekaj a zobaczysz jak wciągną cię kolejne tomy :) ja niedługo zabieram się za czwarty :)

Wakacyjna pisze...

Zrobiłam ten błąd, że poznawanie serii zaczęłam od oglądania serialu, a niestety serial jest duuuuużo lepszy od książek, więc ja po lekturze książek byłam ogromnie zawiedziona ;)

miqaisonfire pisze...

Czytałam :) Niestety na razie 1 tom, ale całkowicie pochłonął mnie serial, polecam, jeśli nie oglądasz. Naprawdę wciągający.
Pozdrawiam :)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...