wtorek, 6 marca 2012 | By: Annie

"Serce w chmurach" - Jennifer E. Smith

              Przypadek... Od zawsze fascynowało mnie jak duży jest jego wpływ na nasze zwykłe, codzienne życie. Co by było gdybym nie zdążyła na ten autobus? Gdybym nie zostawiła w domu telefonu? Gdybym nie trafiła na czerwone światło? Niestety, nigdy się o tym nie przekonam, niemniej staram się doceniać i nie lekceważyć niezbadanych praw kierujących naszym losem na co dzień.

              O sile przypadku na własnej skórze przekonuje się siedemnastoletnia Hadley, która przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności spóźnia się na samolot do Londynu. Dziewczyna leci na drugi ślub swojego ojca, a zbliżająca się uroczystość napawa ją lękiem i smutkiem. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W lotniskowej poczekalni Hadley spotyka przystojnego Anglika, Olivera, który towarzyszy jej w trakcie podróży i opiekuje się cierpiącą na klaustrofobię dziewczyną. To dopiero początek historii, bo prawdziwa akcja rozkręca się już po wylądowaniu w Londynie...

               Z pozoru może wydawać się, że „Serce w chmurach” to lekka, młodzieżowa historia o pierwszej miłości. Jest w tym trochę prawdy, jednak książka posiada również coś więcej; niezwykły urok i dużo życiowej mądrości. To piękna historia o dorastaniu, prawie do szczęścia każdego człowieka, o żalu jaki towarzyszy dziecku po rozwodzie rodziców, a także o roli przypadku w życiu oraz o statystycznym prawdopodobieństwie miłości od pierwszego wejrzenia. :) Spotkanie z Oliverem odmienia zachowanie Hadley, pozwala jej spojrzeć na swoje postępowanie z zupełnie innej perspektywy i docenić to, co ma. „Serce w chmurach” to zabawna, wciągająca powieść, którą świetnie się czyta i mimo, że akcja rozgrywa się zaledwie w ciągu jednego dnia to bohaterowie są tak sympatyczni, że nie sposób ich nie polubić i nie kibicować im z całego serca.

             Ostatnio mam dużo szczęścia w doborze lektur i trafiam na same ciekawe pozycje. Nie wiem ile jest w tym moich świadomych działań, a ile przypadku, niemniej serdecznie zachęcam Was od nieprzypadkowego sięgnięcia po książkę „Serce w chmurach”. :) Naprawdę warto. To piękna opowieść o dorastaniu, miłości, nie tylko tej romantycznej, ale również takiej między dzieckiem a rodzicem. Oby takich mądrych, sympatycznych i urokliwych książek było jak najwięcej. Bardzo polecam!

Moja ocena: 5+/6
Wydawnictwo: Bukowy Las
Liczba stron: 222

7 komentarzy:

Nyx pisze...

Ojej, brzmi bardzo ciekawie ;)

Ja też często zastanawiam się nad przypadkowością. A nawet nie, nawet już w ogóle rozkładam swoje zycie na czynniki pierwsze: Co by było, gdyby mój obecny 2-letni chłopak jednak wybrał inne liceum (był o mały włos)? I inne podobne rzeczy. Ale, tak jak i ty, często zastanawiam się co by było, gdybym wsiadła w inny tramwaj, gdybym nie pojechała tego dnia na zajęcia, gdybym jednak wybrała się do tego klubu... Czasem tylko trzeba znać granice takiego myślenia, bo łatwo może ono nas pochłonąć bez reszty ; )

Tirindeth pisze...

Mnie się bardzo ta książka podobała, jest taka lekka i miła... i romantyczna <3

Aleksnadra pisze...

Chętnie się zapoznam kiedy już ogarnę swój stos :)

ederlezi pisze...

Chętnie po nią sięgnę, ale chyba aż po maturze :)

Cassin pisze...

Wysoka ocena ;) Chętnie bym przeczytałam - widziałam, że dość cieniutka ta książka, ale może się skuszę w przyszłości.

Karla pisze...

Muszę ją przeczytać, już wcześniej miałam sięgnąć, ale nie byłam do końca zdecydowana.

kasandra_85 pisze...

Recenzja brzmi kusząco, więc czemu nie:)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...